Andrius Tapinas2017-04-18T09:21:44+03:00

Project Description

Ypatinga knyga – M. Bulgakovo „Meistras ir Margarita“

Esu perskaitęs ją turbūt 20 kartų ir kiekvieną kartą atrandu naujų fantasmagoriškų elementų. Taip pat vis dar sunkiai įsivaizduoju, kaip tokia akivaizdžiai antisovietinė knyga galėjo būti išleista gūdžiame 7-ajame dešimtmetyje.

Andrius Tapinas

žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas

Nemirtinga citata

„Vieni turi proto, o kiti jo neturi, ir viskas“. (A. Milneo’o „Mikė Pūkuotukas“)

Rekomenduoju

Be I. Ilfo ir J. Petrovo, M. Bulgakovo ir J. R. R. Tolkieno, visiems dar rekomenduoju perskaityti J. Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius“, S. Larssono „Tūkstantmečio“ trilogiją apie merginą su drakono tatuiruote ir G. R. R. Martino „Ugnies ir ledo giesmės“ sagą. Neslėpsiu, kad dauguma mano rekomenduojamų knygų – lengvoji literatūra.

Vaikystės knyga

J. R. R. Tolkieno „Žiedų valdovas“. Tai mano gyvenimą suformavusi knyga. Dėl jos išmokau laisvai skaityti angliškai, kaip vertėjas buvau atleistas nuo beveik visų egzaminų ir vis dar esu jauniausias pasaulyje „Žiedų valdovo“ vertėjas. Labai ryškiai prisimenu 1990 metus, dar keistą laisvės skonį ir tą stogą raunantį jausmą skaitant didingą epą apie Gėrio ir Blogio kovą, kurioje tarsi pats dalyvauji.

Dabar skaitau

Vienas iš elektroninių skaityklių privalumų – vienu metu galima skaityti gal penkias knygas. Dabar skaitau keletą istorinių knygų apie I pasaulinį karą, fantastinį B. Sandersono romaną „Mistborn“, ką tik baigiau naujausią Šerloko Holmso adaptaciją „House of Silk“ ir puikią K. Folleto istorinę trilogiją „Edge of Eternity“, toliau gilinu finansų žinias su T. Piketty knyga „Capital in the Twenty-First Century“ ir neseniai nusipirkau paskutinę R. Harriso trilogijos apie Ciceroną dalį. Kaip pastebėjote, 90 proc. mano skaitomų knygų yra anglų kalba.

Mano herojus

Ostapas Benderis. „Aukso veršio“ ir „Dvylikos kėdžių“ herojus turbūt yra pats patraukliausias iš visų mano skaitytų knygų veikėjų, užsidirbančių pragyvenimui ne pačiais sąžiningiausiais būdais. Žaviuosi jo pasaulėžiūra, išprusimu, optimizmu ir didingomis svajonėmis, kurios neapsiriboja vien noru nusipirkti baltas kelnes ir nukeliauti į Rio de Žaneirą. I. Ilfui ir J. Petrovui meistriškai pavyko sukčių ir avantiūristą pavaizduoti itin teigiamai „teisingų“ piliečių fone.

Trys žodžiai, apibūdinantys skaitymą

kelionė vaizduotė atmintis