Domantas Razauskas2017-04-14T16:26:57+03:00

Project Description

Ypatinga knyga – J. Kerouaco „Kelyje“

Labai sunku išrinkti vieną. Pasirinkęs vieną meluočiau ir vaidinčiau, nes sudaryti penkiasdešimtuką man būtų kur kas lengviau. Rytoj greičiausiai pasirinkčiau jau kitą… Tebūnie tai J. Kerouaco „Kelyje“. Todėl, kad tuo metu, kai man, naiviam ir doram paaugliui, ši knyga papuolė į rankas, viskas ėmė verstis aukštyn kojomis. Antra vertus, ši knyga buvo savotiškas tiltas tarp manęs ir literatūros, kuria taip apsirgau vėliau.

Domantas Razauskas

dainų autorius ir atlikėjas, poetas, muzikantas

Nemirtinga citata

Nors daugelis turbūt pacituotų J. Hašeką, man didžiausias citatų autoritetas yra neapsakomai gerą humoro jausmą turėjęs ponas M. Twainas. Dešimtys jo citatų yra ir buvo mano kelio ženklai. Pavyzdžiui: „Aš niekada neleidau, kad mokyklos lankymas trukdytų mano išsilavinimui.“

Vaikystės knyga

Dievuliau, čia sunkiausia… Vaikystėje skaičiau labai daug knygų ir mylimiausių turiu visą glėbį. Šįkart paminėsiu W. Hauffo pasakas – senučiuką 1956 metų leidimą ir „Pasaulio pasakų“ serijoje išleistą „Šaltąją širdį“. Iki šiol kartais sapnuoju Stinfolio griovą.

Dabar skaitau

Neseniai skaityklėje buvo K. Vonneguto „Katės lopšys“. Tiesiog nebuvau skaitęs. Dabar, matyt, kibsiu į savo dievinamo V. Pelevino naujausią romaną. Tiesa, K. Navakas atsiuntė „Vyno kopiją“, tad nežinau, kurią knygą skaitysiu pirmiau. Be to, dar skaitau nemažai komiksų.

Rekomenduoju

Nepatinka rekomenduoti visiems, nes knygų visiems nėra. Tačiau iš šiokio tokio kultūrinio padorumo derėtų bent pavartyti Šventąjį Raštą (dėl autoriaus turiu abejonių), ką nors iš W. Shakespearo (autorius lyg ir tas) ir lietuviško folkloro, geriausia pasakų.

Mano herojus

Šerlokas Holmsas. Esu tikras jo gerbėjas nuo pat vaikystės. Ir su metais mano susižavėjimas šiuo personažu tik auga.

Trys žodžiai, apibūdinantys skaitymą

visada per mažai