Vidas Bareikis2017-04-18T09:37:28+03:00

Project Description

Ypatinga knyga – „Meistras ir Margarita“

Dėl savo neaprėpiamumo, gilumo ir temų platumo. Gal dar dėl to, kad dvejus metus gyvenau Maskvoje ir vaikščiodamas prie Patriarcho tvenkinių bandžiau sutikti Volandą.

Vidas Bareikis

muzikantas, aktorius, režisierius

Nemirtinga citata

„Rankraščiai NEDEGA!“ (M. Bulgakovo „Meistras ir Margarita“)

Vaikystės knyga

„Pepė Ilgakojinė“. Turbūt net buvau įsimylėjęs šią rudaplaukę mergaitę. Greičiausiai todėl Lietuvos žmonės taip myli Aliną Orlovą – Pepės reinkarnaciją, tik dar dainuojančią.

Dabar skaitau

A. Čechovo „Žuvėdrą“. Kaip ir dauguma mano skaitomų knygų, ji yra potenciali mano „auka“. Skaitau, fantazuoju, koks galėtų būti spektaklis. „Žuvėdra“ dabar man labai artimas kūrinys.

Rekomenduoju

Ch. Palahniuko „Kovos klubas“, „Nematomi monstrai“, „Paspringęs“ ir kita jo kūryba. F. Dostojevskio „Nusikaltimas ir bausmė“ ir kita jo kūryba. G. Orwelo „1984-ieji“ ir kiti jo kūriniai. Dar A. Camus, J. P. Sartre’as, A. Čechovas, Ch. Bukowskis, I. Vyrypajevas.

Mano herojus

Hamletas. Tai herojus, kuris užduoda visus mus kankinančius klausimus: kaip būti, ar verta čia būti, kodėl esame tokie neveiklūs, kam mums protas, jei nemokame juo naudotis? Jis bando rasti į juos atsakymus, o tai ir yra svarbiausia. Klausti, klausti ir niekada nesustoti siekiant pažinimo.

Trys žodžiai, apibūdinantys skaitymą

fantazija, kitas pasaulis, beprotybė