Žygimantas Kudirka Mesijus2017-04-18T09:24:41+03:00

Project Description

Ypatinga knyga – J. G. Ballard „Avarija“

Knyga pasakoja apie žmogaus potraukį prie automobilių avarijų, kai automobilio kėbulas ir žmogaus kūnas susijungia į vienį. Ji iškreipia aplinkos matymą, santykių tarp daiktų ir žmonių suvokimą. Nors knygą perskaičiau jau seniai, ji vis dar yra mano galvoje, kaip koks lęšis.

Žygimantas Kudirka Mesijus

muzikos atlikėjas, poetas, scenaristas, reklamos kūrybininkas

Nemirtinga citata

„Jei koks nors užsiėmimas tau pasirodo nuobodus po poros minučių, bandyk jį keturias.“ (J. Cage’o „Tyla“)

Dabar skaitau

A. Škėmos „Balta drobulė“. Ji buvo bene pirma mokyklos programinės literatūros sąrašo knyga, nepasakojanti apie kaimą ar viduramžius, parašyta aštria, modernia kalba.

Vaikystės knyga

V. Solan „Vyrų išnaikinimo draugijos manifestas“. Iš pažiūros radikalūs autorės teiginiai iš tikrųjų yra labai argumentuoti. Nors visų jos pareiškimų nereikėtų suprasti tiesiogiai (žavinga tai, kad jie nėra tuščias putojimas), nepamirškime, kad būtent ji pašovė A. Warholą.

Rekomenduoju

R. Dasso „Remember be here now“. Šis vidinės ramybės vadovas – tai toli gražu ne protą plaunanti savipagalbos knyga, bet labai paprastais žodžiais išreikštas kone visų religijų koncentratas. V. Klimašausko „Alfavilnius“ – lietuviškas topas, romanų romanas, o gal romanas romane. Savotiškas Vilniaus veidrodis, bet gal greičiau veidrodinis Vilniaus kubas, besitęsiantis į begalybę visomis kryptimis. Būtinas skaitinys vilniečiams, ypač jei jie skaitė tik R. Gavelio „Vilniaus pokerį“. Ž. Kudirkos „XXI a. Kudirka“. Štai čia aš darau gudrų manevrą ir paverčiu šią vietą reklaminiu plotu! Tai mano pirmoji knyga, kurią sudaro interaktyvūs eilėraščiai, literatūriniai remiksai, interneto poezija ir kt.

Mano herojus

Rantas iš Ch. Palahniuko „Rantas“. Personažas įsiminė, nes jis taip ir nepasirodo, nepasako nė sakinio. Nepaisant to, jo vardas yra ir knygos pavadinimas, visi kiti veikėjai kalba vien apie jį. Rantui patinka nuodingų vorų įgėlimai, jis dalija didžiausius turtus ir naktimis važinėja gatvėmis taranuodamas automobilius.

Trys žodžiai, apibūdinantys skaitymą

kuria vaizdus galvoje